Ta strona używa ciasteczek (cookies), zresztą jak większość i nikt nie miał z tym problemu.
Akceptowałeś już ZODO (zasady ochrony danych osobowych) ale dla pewności potwierdź

Awaria klimy

Awaria klimy

Postautor: Gość » 25 lip 2008, 16:11

Witam
mam spory problem, a mianowicie poszla mi sprezarka klimy- tak powiedzieli w service koszt wymiany ok5tys troche duzo, auto ma 60tys przejechane i czy faktycznie mogla juz nawalic znajomy mechanik twierdzi ze mogl nawalic tylko elektromagnes zalaczajacy sprezarke, ktos sie moze spotkal z podobnym problemem
pzdr........
Gość

Postautor: joseph » 26 lip 2008, 21:11

tak mogł to być elektromagnes sprzęgła lub sterownik klimy ewentualnie za dużo czynnika w układzie bo opel w fabryce nabija za dużo i klima w upały największe się poprostu rozłącza ze względu na zbyt duże ciśnienie czynnika chłodzącego...

kompresor lub sprzęgiełko w ASO wymieniają z marszu :mrgreen: , jakby mi padł własnie kompresor to bym kupił taki delphi na allegro za 700 zł , trzeba tylko sprawdzić oznaczenie czy będzie pasował..

5000 zł to około 300% marży na podzespole
Obrazek
joseph
Astro-maniak

Postautor: sebisebi » 26 lip 2008, 23:27

Witam. Też mam problem z klimą, ale od początku.
Na początku lata próbowałem odpalić klimę, a tu nic! Nawet sprężarka nie zastartowała. Podjechałem do fachowca, który stwierdził kompletny brak czynnika chłodzącego /przebieg ok. 80.000 km, auto niecałe 4 lata ???/. Po nabiciu świeżego czynnika /200PLN-ów/ wszystko było ok. Po kilku dniach stwierdziłem znowu coś niedobrego. Po odpaleniu klimy słychać pracę sprężarki jednak z nawiewów leci powietrze o takiej samej temperaturze jak przed włączeniem klimy. I co to może być? Można zdiagnozować na podstawie takiego opisu?

[ Dodano: 2008-08-04, 12:53 ]
No i mamy pierwszy poważniejszy problemik z Asterką!
Po wizycie u fachowca od klimy wyszło, że niestety jest nieszczelność w chłodnicy klimatyzacji /chłodnica przerdzewiała?/. Jak mogło do tego dojść w aucie, które ma 3,5 roku? Po wstępnym rozeznaniu w ASO padła cyfra 1.400 PLN za chłodnicę. Tak więc co dalej? Kupić nową czy używaną? Znalazłem na Allegro dwa namiary na nowe chłodnice w cenach 330-350 PLN /używki 200-250/.

http://moto.allegro.pl/item403107924_as ... _nowa.html

http://moto.allegro.pl/item410315268_ch ... iesel.html

Czy warto???

Skąd taka różnica w stosunku do chłodnicy z ASO /ponad 1000PLN/? W którą stronę pójść??? Jeśli ktoś miał podobny dylemat to proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
sebisebi
Astro-maniak

Klimatyzacja piłuje

Postautor: QBUS » 23 sty 2009, 19:48

Witajcie.

Ja znowu po poradę/pytanie ;).

Dzisiaj chciałem odparować szybko szyby i włączyłem klimatyzację.
Ku mojemu zaskoczeniu jej praca jest jakaś dziwna. Tzn. słychać takie jakby tarcie metal o metal, natomiast przy dodawaniu gazu objaw ten się powiększa. Przejechałem tak około 20km na włączonej klimie, ale efekt nie ustąpił. Potem otworzyłem maskę i z zewnątrz nic nie słychać - jedynie w środku auta. To piłowanie jest na tyle głośne, że po pewnym czasie robi się uciążliwe.
Ki czort?
QBUS
Astro-maniak

Postautor: jacek_1 » 23 sty 2009, 23:08

Moze niedawno wymienieales filtr kabinowy i zle go wlozyles i ociera on o wirnik dmuchawy?
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)
jacek_1
Astro-maniak

Postautor: joseph » 23 sty 2009, 23:12

na pewno nic nie slychać przy spreżarce ? Jak tak to moze ktorys z siłownikow próbuje ustawić klapę w obwodzie cyrkulacji powietrza albo faktycznie dmuchawa hałasuje
Obrazek
joseph
Astro-maniak

Postautor: QBUS » 27 sty 2009, 12:44

joseph pisze:na pewno nic nie slychać przy spreżarce ? Jak tak to moze ktorys z siłownikow próbuje ustawić klapę w obwodzie cyrkulacji powietrza albo faktycznie dmuchawa hałasuje

Byłem w serwisie klimy. Troche jestem niepocieszony. Nie było oleju czy coś i sprężarka się przytarła (stąd ten odgłos). Zrobili jej serwis, hałasuje sporo mniej (ale jednak hałasuje). Poradzili, żeby jeździć, aż do jej zajeżdżenia (jeśli w ogole uda się zajeździć), bo wymiana to już spora kasa (sama sprężarka ponad tysiąc),
QBUS
Astro-maniak

Postautor: joseph » 27 sty 2009, 15:48

jak się rozejrzysz to na allegro kupisz nową za 500-600 zł, tylko sprawdź wcześniej czy będzie pasowała
Obrazek
joseph
Astro-maniak

Postautor: maciąg » 05 lut 2009, 0:41

podepnę sie pod temacik. Czy któryś z klubowiczów orientuje sie co może być przyczyną niezałącznia wentylatora klimatyzacji?? Jeśli mam włączoną klime bedzie dopóty chodzić dopóki bezpiecznik nie strzeli a wentylator i tak sie nie włącza.
O co tu może chodzić. Asie mam po kolizji czołowej.
Może przekaźnik któryś sie uszkodził, stawiam na to tylko nie wiem który. na wentylatorze z przodu sa jkieś kostki tylko nie wiem co od czego. Silnik z19dth. dzieki, pozdrawiam
Niedostateczna wiedza bywa groźniejsza od braku wiedzy.

— Dan Brown
maciąg
Użytkownik

Postautor: zari » 05 lut 2009, 13:26

maciąg, a sprawdzałeś sam wentylator?? moze on jest sam w sobie padnięty, podepnij go na krótko do aku i sprawdz czy bedzie chodził
zari
Astro-maniak

Imię: Marcin
Silnik: z14xep

Następna

Wróć do [H] karoseria, klimatyzacja, wnętrze, elektryka nadwozia